3

Krótka charakterystyka treningu siłowego

Jeśli zajmujemy się ćwiczeniami siłowymi to mamy na myśli dwie główne aktywności ruchowe: ćwiczenia na budowanie masy mięśniowej i na jej rzeźbienie.

Charakterystyką tego pierwszego jest zwiększenie masy mięśniowej, możliwie w jak najszybszym czasie. Poziom tkanki tłuszczowej powinien się wahać w okolicach 8-10 %. Jest to ładnie wyglądająca sportowa sylwetka z zarysowanymi mięśniami. Od dłuższego czasu eksperci z dziedziny kulturystyki zalecają aby trening nie trwał dłużej niż 60 min. Młodzi adepci tej dyscypliny zapatrzeni w ikony kulturystyki, często kopiują ich plany treningowe ( które potrafią trwać 90 – 120 min ), co jest błędem. Po pierwsze, w pewnym sensie, nasze organizmy różnią się od ich. Aby wspiąć się na wyżyny potrzebne są dobre geny, właściwy kościec. Po drugie czołowi zawodnicy żyją z sportu, zarabiają na kontraktach reklamowych, biorą udział w konkursach, nie wspominając o pełnym arsenale suplementacyjnym. Całe ich życie podporządkowane jest reżimowi kulturystycznemu. Trochę nijak się to ma do tego kiedy wracasz zmęczony z pracy, albo po wielogodzinnych wykładach na uczelni. Przerwy między seriami powinny wynosić około 90 sekund. Tylko takie przerwy pozwolą wam zrobić trening w 60 minut, a dodatkowo, co udowodniono, taki trening najlepiej stymuluje poziom hormonów. Generalnie ilość powtórzeń powinna wynosić od 6 do 12.

Charakterystyką treningu na rzeźbę jest uzyskanie poziomu tkanki tłuszczowej w granicach 5 -6 %. Ilością powtórzeń i czasem pomiędzy seriami znacząco się nie różni – od 6 do 15 powtórzeń. Największą różnicą jest włączenie treningu aerobowego. Najlepiej wykonywać je rano, na pusty żołądek, w granicach 40 – 60 minut. Im częściej tym lepiej, minimum to 3 razy w tygodniu. Jeżeli rano nie możecie zróbcie po południu.

Nieważne czy planujesz zwiększyć masę mięśniową czy ją stonować, nieodłącznym elementem treningu jest dieta i specjalistyczne produkty sportowe. Z ich dobrodziejstw należy korzystać z głową.

I tak. Odżywki węglowodanowo – białkowe świetnie zastępują posiłek. Odżywki zawierające kreatynę, przedtreningówki – najlepiej stosować w okresie budowania. Antykataboliki takie jak BCAA czy Glutamina oraz spalacze tłuszczu w okresie redukcji. Najbardziej uniwersalne to te które ponoszą poziom hormonów w organizmie, można je stosować w obu rodzajach treningu. Włączenie do diety Probolanu 50 spowoduje lepszą regenerację mięśni oraz szybszą ich budowę. Jest to przykład idealnie skomponowanego suplementu na masę.

Pamiętajcie aby od czasu do czasu modyfikować trening i dietę, „dać mu kopa”. Organizm po pewnym czasie przystosuje się i popadnie w stagnację. Zmieniajcie kolejność ćwiczeń. Jeżeli trening na klatkę piersiową zaczynałeś od podnoszenia sztangi, to po pewnym czasie zacznij np.: od rozpiętej. Mięśnie nie lubią nudy.

Ten Probolan 50 – Mocarni.pl i inne suplementy diety dostępne u nas w najlepszej cenie.