12

Jak dbać o higienę podczas podróży lub pod namiotem?

Podczas podróży czy podczas pobytów pod namiotem na łonie natury czasami ciężko jest zachować odpowiednią higienę. Warto poznać kilka porad, które sprawią, że podróżowanie będzie przyjemniejsze.

Odkażanie wody
Podczas wypraw często nie chcemy być zmuszeni do noszenia dużej ilości wody, a licząc, że średnio jedna osoba powinna wypijać 2 litry wody może okazać się, że na samą wodę potrzebny byłby spory plecak! Do tego warto zauważyć, że podczas marszu i zwiększonej aktywności potrzeba dużo więcej płynów. Dlatego warto przed wyprawą nabyć tabletki do odkażania wody, na przykład firmy Oasis, dostępne w sklepie WarZone.

Takie tabletki są łatwe w użyciu i na pewno o wiele wygodniejsze niż noszenie ze sobą wielu butelek z wodą. Wystarczy rozpuścić tabletkę w litrze wody i po około pół godziny otrzymuje się całkowicie zdatną do picia wodę, która może być też używana do płukania naczyń, mycia zębów oraz innych zabiegów higienicznych.

Odpowiedni ręcznik!
Ręcznik to bardzo uniwersalna rzecz! Może on służyć nie tylko do wycierania ciała, ale też jako dodatkowe koc, jako poduszka pod głowę, do przykrycia rzeczy, jako chusta na głowę. Warto wybierać ręczniki z mikrofibry, wszystko przez jej właściwości. Dzięki specjalnym włóknom takie ręczniki bardzo dobrze osuszają, ale też bardzo dobrze oddają wodę. Wystarczy porządne wyciśnięcie, a ręcznik oddaje aż 90% wilgoci z siebie! Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na długie suszenie i po kilku minutach można go złożyć i dalej z nim podróżować.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są chusteczki myjące, które pozwalają na szybkie umycie twarzy czy rąk. Dobrze jest wybierać takie, które radzą sobie nawet z ciężkimi zabrudzeniami, dzięki temu przy jednym użyciu skóra będzie czysta i odświeżona.

Chusteczki oczywiście raczej nie zastąpią porządnej kąpieli, ale w awaryjnej sytuacji, kiedy nie ma się dostępu do wystarczającej ilości wody będą idealnym rozwiązaniem, które zapewnia komfort oraz łatwość użycia.

W sklepach http://warzone.com.pl dostępne są także chusteczki do higieny intymnej oraz delikatne chusteczki dla dzieci, dzięki temu nawet wybierając się pod namiot całą rodziną można dobrać produkty do potrzeb każdego.